Otomotiv sektörünü de etkileyen 2008 kürsel ekonomik krizinde gelişen ülke pazarları odağında geliştirilen Peugeot 301 uluslararası pazarlarda ilk alım, işletme ve bakım maliyetleri çok uygun olan dış ölçülerde kompakt ancak büyük iç hacim sunan bir sedan arayan müşterilere hitap ediyor. Peugeot 301 lanse edildiği 2012 yılından bu yana 393.042 adet satmış. Söz konusu satış başarısı Peugeot markasının uzmanlık alanlarından olan sınıfının en iyi değerlerini sunan iç hacimler ve düşük yakıt tüketimli motorlar sayesinde elde edilmiş. 640 litre (506 dm3 VDA 210) hacimli bagajın beş kişilik bir ailenin ihtiyacı olan yükleme alanını fazlasıyla sunduğu dile getiriliyor.

Sahip olduğu nitelikler ve yeni teknolojilerle B sedan sınfındaki müşteri sayısının artmasını sağlayan yeni 301 artık güncel Peugeot modelleriyle aynı tasarım dilini bünyesinde barındırıyor. Dik konumlu radyatör ızgarası, gövde ile aynı düzeyde bulunan farlar?! ve büyük bir titizlikle uygulanan değişikliklerle yeni Peugeot 301 “dinamik ve çekici bir görünüm” sunarken markanın imzası niteliğinde olan LED gündüz farları günümüzde dış tasarımda tüketicilere ‘yenilik’ olarak sunulan özelliklerden biri.

Teknolojik gelişim iç mekanda da devam ediyor. 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekran söz konusu teknolojik değişimin en önemli yansımalarından biri. Kapasitif teknolojisi sayesinde hassas ve hızlı çalışan ünite geri görüş kamerasının görüntüsü kadar 3D TomTom navigasyon sisteminin haritasını da gösteriyor. Android Auto®, Apple Carplay destekli Mirror Screen özelliği sayesinde akıllı telefon uygulamalarını da kullanabilme imkanı sunandokunmatik ekran bu sınıftaki nadir özelliklerden biri olarak öne çıkıyor.

Yeni Peugeot 301 belki de otomobilin geri kalanından çok daha ileri teknolojileri barındıran modern motorlarla destekleniyor. Markanın dünya çapında 1 milyon adedin üzerinde modelinde kullanılan 3 silindirli 1.2 PureTech 82 beygirlik motoru yeni Peugeot 301’de de kullanımılmaya devam ediyor. 92 beygir gücündeki 1.6L HDi dizel motor da bir mertebe daha üstün performansın yanında yakıt tüketiminde rekor değerlere ulaşabiliyor. Her iki motor da yalnızca 5 ileri düz vites ile sunulmaya devam ediliyor.


İspanya’daki Vigo fabrikasında üretilen ve PSA Grubunun en gelişmiş üretim standartlarından yararlanan Yeni Peugeot 301, 58.900 TL’den başlayan fiyatlarla Türkiye’de satışa sunuldu. Peugeot Türkiye resmi fiyat listesine buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here