Toyota ve BMW’nin küçük hacimli dizel motor ve Hybrid güç sistemi paylaşımı ile başlattıkları iş birliği, 2015 yılında atılan imzalarla daha önemli bir aşamaya geçmişti. Japon üreticinin efsane Supra modelinin yenisi ile Bavyeralı üreticinin saygınlığı ve uzmanlığının konuştuğu Coupé/Roadster sınıfındaki yeni modeli Z5’in ortak olarak geliştirileceğini öğrenmiştik.

Yaz aylarında da bir kaç kez yoğun kamuflajlı olarak kameralara yakalanan test araçları bu sefer Ar&Ge bölümlerinin kış testleri için uğrak mekanı Arjeplog, İsveç’te görüntülendi. Carscoops‘a ulaştırılan fotoğraflarda yine çok özel çabalarla gizlenmiş Coupé gövde tipinde Toyota Supra ve açılabilir bez tavanlı Roadster gövde tipinde BMW Z5 test araçlarını görüyoruz.

Supra’da ön tamponun iki kenarında yer verilen büyük hava girişleri, yaz sonunda görülen prototipten farklılıkların olduğunu gösteriyor. Farlarda da şaşırtmaca parçaların kullanılması sebebiyle yine modelin üretim halinin neye benzeyeceğine dair bir çıkarım yapamıyoruz.

2018 BMW Z5

Her iki üreticinin de üst düzey motor teknolojisi bilgi birikimi ve deneyimi sayesinde nasıl bir güç ünitesi tercihi yapacaklarını kesin olarak bilemesek de, 2-litre turbo beslemeli düşük güçlü ve V6 + Hybrid yüksek güçlü türevlerin olabileceği konuşuluyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here