Renault grubu çatısı altında premium spor otomobiller konusunda uzmanlaşmış Alpine markası, uzun bir aranın ardından yakında yeniden aramıza, yollara, virajlara geri dönüyor.

 Cenevre Otomobil Fuarı yaklaşırken bir lansman duyurusu da Alpine A110 Premiere Edition için geldi. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde €2,000 depozito karşılığında alınmaya başlanan ön siparişler, bu yıl fuarın ardından üretimine başlanacak olan A110 Premiere Edition modeliyle ilk özel müşterilerine kavuşturulacak.

 Yüksek oranda Aluminyum kullanılan altyapı ve gövde parçalarıyla iddialı bir ağırlık değerine ulaşmaya çalışan Alpine mühendisleri arasından sızan bir diğer bilgi ise A110’a 1.8 litre hacimli, turbo süperşarjlı, 250-300 beygir civarı güç üretecek bir 4 silindirli benzinli motorun güç vereceği. Bu teknik ön bilgilerle modelin doğrudan Alfa Romeo 4C ve Porshce Cayman’ı hedef aldığı açıkça görülebiliyor.

Umarız yeni Alpine modelleri, üreticinin tarihsel şanına yakışır ve hatta daha yeni başarılar katarak Fransız otomotiv endüstrisinin -mesela ve maalesef ülkemizdeki- algısına da olumlu yönde katkı sağlar. 7 Mart Salı günü TSİ 14:15’te resmi detaylar açığa çıkmış olacak.


https://alpinecars.com/en/

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here