“Ariel Atom 4 tamamen yeni bir otomobil, 1999’da piyasa sürdüğümüzden beri yaptığımız en büyük değişiklik, öyle ki son Ariel Atom’dan sadece 3 parça yeni modele taşınıyor; debriyaj, fren pedalları ve yakıt kapağı.” Ariel’in Direktörü Simon Saunders’ın yeni Ariel Atom hakkında söyledikleri.

Ariel Motor, otomobil üretiminin butik markalarından biri, sınırlı sayıda araç üreten marka, performans otomobilleriyle ünlü. 2000’de piyasaya sürülen ilk jenerasyonundan sonra çıkan 3 modelin ardından Ariel Atom’un dördüncüsü de artık hazır.

Yılda 100 adet üretilmesi planlanan otomobil, yeni Civic Type R’nin 2.0 litre turbo beslemeli 320 beygirlik motoru ile geliyor. Ariel Atom 4 bu motorla 0-100’e 2.8, 0-160’a ise 6.8 saniyede ulaşabiliyor, maksimum hızı ise 260km/s.

Aracın gövdesinde yapılan değişikliklerle yere daha iyi basan ve havayı daha iyi yaran bir aerodinamik yapı geliştirilmiş. Yeni şasi sayesinde burulma dayanımı ise %15 artmış. Böylelikle daha iyi bir sürüş deneyimi vaat ediliyor.

Araç yeni egzoz sistemi, daha büyük yakıt deposu ve Bilstein amortisörler ile geliyor, opsiyonel olarak Öhlins amortisör seti de seçenekler arasında.

İngiltere’de satışa sunulacak Ariel Atom 4’ün başlangıç fiyatı 39,975 pound. (Kaskı hariç)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here