Domagoj Dukec

BMW Grubu’nun baş tasarımcısı Adrian van Hooydonk yeni tasarım ekibini tanıttı. Domagoj Dukec BMW i ve BMW M modellerinin tasarımından sorumlu olurken, Jozef Kabaň BMW’nin ana ürün grubunun tasarımında son sözün sahibi olacak.

Slovak tasarımcı Jozef Kabaň (44), Volkswagen Grubu’nda çeşitli görevlerde yer almıştı. Kariyerine 2003 yılında Audi’de dış tasarım yardımcısı olarak başladı. 2007 yılında Audi’nin dış tasarım şefi pozisyonuna yükseldi. 2008 yılında Škoda Auto’nun tasarım departmanın başına getirildi ve bugüne kadar görevini orada sürdürdü. Volkswagen Lupo, SEAT Arosa, Bugatti Veyron ve Škoda Octavia’nın dış tasarımlarını yaptı.

Jozef Kabaň

Adrian van Hooydonk bu gelişmeyle ilgili verdiği demeçte yeni görevlendirmeler için “BMW Group tasarım ekibinin daha da güçlenmesini bekliyorum. Hem Jozef Kabaň hem de Domagoj Dukec, tasarımımızın gelecekteki yönü için ihtiyaç duyduğumuz deneyim, yetenek ve vizyonuna sahipler” demiş.

BMW marka tasarımından sorumlu olan Karim Habib, daha önce kendi kararıyla şirketi terk etmişti. Adrian van Hooydonk, “Doğal olarak Karim Habib’in kararına saygı duyuyoruz ve yeni işlerinde başarılar dileriz” diye de eklemiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here