İtalyan plakalara takılmayın, aynısından artık ülkemizde de bulabileceksiniz. Fiat 500, Panda platformunda üretilmesine rağmen sihirli tasarımıyla “dört tekerlekli Vespa” misali eskimeyen bir model oldu.

Fiat bu modelin 10 yılı aşkın süredir eskimeyen tasarımının ana hatlarını  sündürerek L ve X takılı modeller de üretmesine rağmen orijinal monokokta yaptığı küçük detay güncellemeleri ve özel versiyonlarla henüz koleksiyonerlerin değil belki ancak hayranlarının talebini canlı tutuyor.

İşte 500C Collezione de böyle bir versiyon, iki farklı renk kombinasyonuyla alınabiliyor. Gri/beyaz olan “Primavera” iken diğeri “Acquamarina” ismiyle satılıyor. Gövdede ekstra krom süslemeler ve 16”  özel jantlarla zenginleşen aracın, kabininde de farklılığı özenli kaplama seçimleriyle vurgulanmış.

1.2 litrelik, 69Hp güç üreten dört silindirli tanıdık motorla yürüyen bu küçük aracın, çağımızda ekonomik cabriolet beklentisinin kumarhane otoparkında dahi sırıtmayacak elitlikte tasarımla harmanlandığı tek model olmasıyla, gelecekte klasikleşeceği kesin.

5 vitesli dualogic yarı otomatik, kuru debriyajlı Fiat şanzımanı ile gelen özel donanımlı 500C, 116.900 Liralık fiyat kupürü ile satışa sunuldu. Bu araç go-kart benzeri performans iddiasıyla müşteri çeken Mini’lerin aksine yumuşak, düşük hızlarda saçınızı (benim gibi kelseniz başınızı) rüzgarın okşadığı keyifli gezintiler için biçilmiş kaftan. Sürüş tarzını Hollywood filmlerindeki üzeri açık zenci/gangster arabaları gibi tahayyül edebilirsiniz… Üstelik Beetle veya diğer retro tasarımlı modellerin yanında bit kadar kaldığı için dar sokaklarda park yeri arama derdine de çözüm sunuyor. Bu vasfıyla neredeyse Smart’ın oyun sahasına giriyor ancak küçük de olsalar fazladan iki koltuklu kabini 500C tercih edecekler için önemli bir avantaj.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here