Fiat FullbackBazen otomobil üreticileri birbirinden aldıkları ödünç modellerle farklı pazarlarda başarı kovalar. Zira marka bilinirliği pek çok zaman müşteri tercihinde birinci plana oturup model çok iyi dahi olsa yanlış markayla istenen satış başarısı yakalanamayabiliyor.

Avrupalılar milliyetçidir, uzaktan ithal edilen modellere mesafeli yaklaşırlar. Bu durumu kırmak için Mitsubishi, daha evvel Peugeot ile Outlander modelini 4008 adıyla Avrupa’ya sokmuştu. Şimdi ise L200 Fiat kamuflajı altında başarı kovalayacak.

Daha evvel Freemont modeli için yapılanın aksine bu sefer makina dairesi olduğu gibi bırakılmış.

Bu Fiat’ın ilk devşirme aracı değil; ortak üretimler ve motor alışverişleri bir yana, yakın zamanda ülkemize getirilen Freemont, Dodge Journey modelinin Fiat dizeli ile donatılmış haliydi.

Harika bir motor olan Japon üretimi Mitsubishi DI-D dizel 2.4 litrelik hacmi, 180 beygir gücü ve 430Nm torkuyla 2 tonluk araca çok az yakıt tüketerek çeviklik kazandırabiliyor. Düşük güçlü, daha kalender bir versiyonu da mevcut.

Fiat Fullback
Haydi sizinle bir oyun oynayalım: Aradaki 7 farkı bulmaya çalışın!

Videoda test ettiğimiz model, hiçbir detayı değiştirilmeden Fiat markası ile satışına başlanan Fullback. Aslında Mitsubishi L200.Fiat Fullback

Bu tercih çok akıllıca olmuş zira L200 bu sınıfta test ettiğimiz modeller arasında en beğendiğimiz makineydi. Aerodinamik gövde tasarımının ve iyi yalıtımının getirdiği sessizlik, düşük yakıt tüketimi ve yüksek süratte dahi stabil kalmasıyla beğenimizi kazandı.

Ağır araziye uygun aktarma organları ve iskelet yapısına sahip olmasına rağmen iş makinesi değil otomobil gibi hissettiren bir araç.

Fiat’ın ticari araçlar serisinde yakaladığı haklı bir başarı varken aileye eklenen yeni transfer, pek ala çıtayı yukarı taşıyacak, yeni marka logosunun ülkemizdeki sempatisinden istifade edecektir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here