Nissan ve Italdesign ortaklığıyla yaratılan 50. yıla özel GT-R50, bu hafta gerçekleşecek olan Goodwood Hız Festival’inde sergilenecek.

Italdesign, otomobil tasarımı konusunda köklü bir firma, Giorgetto Giugiaro elinden çıkma Lotus Esprit, BMW M1 ve Alfa Romeo 159 gibi onlarca otomobil tasarımıyla tarihe geçen firma, GT-R50 modeliyle de bu başarıyı devam ettirecek mi? Onu zaman gösterecek.

Tabi Italdesign ortaklığı, sınırlı sayıda üretilmesi düşünülen daha güçlü bir GT-R (50 Adet) ifadeleri akla fiyat sorusunu getiriyor. Nissan GT-R modeli diğer Super-Sport araçlara göre daha düşük fiyatla gelmesiyle ünlü bir model olunca, bu soru daha da önemli hale geliyor.

GT-R50’nin fiyatının 1.000.000 doların üzerinde olması bekleniyor, 2018 GT-R Nismo’nun 180.000 dolarlık fiyatını düşününce aradaki fark daha anlamlı hale geliyor. Bu ücreti verdiğinizde elinize geçen araç tabi ki standart olmuyor, her müşterinin beğenilerine göre özellleştirebilir olması beklenen bir durum.

2018 GT-R Nismo versiyonunu baz alan model, sadece görünüşü itibariyle değil; motor gücü ile de Nismo modelinden ayrılıyor, 3.8 litrelik V6 motor 710 beygir gücü ile
600 beygirlik 2018 Nismo’nun üzerine çıkıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here