İngiliz Car dergisinin casus muhabiri iyi bir iş çıkartarak yakında piyasaya çıkması beklenen Porsche Cayenne Coupe’nin (veya her ne isim uygun görülecekse işte; basık tavanlı, daha sportif Cayenne) fotoğraflarını çekmeyi başarmış:

Ön kısımda ciddi bir farklılık göze çarpmazken hafif kamuflajın da varlığını akıldan çıkarmamak isabet olacaktır. Tampon hatları aerodinamik ve güvenlik normlarına uygunluk, arazi kabiliyetinden taviz gerektirmemesi gibi sebeplerden ötürü pek fazla değişmeyecek olsa da bu modele özgü süslemeler görmemiz olası.

Asıl vurucu farklılık basık, yay formlu tavan ve arkasından açılan Panamera Turbo tipi üç parçalı, sürate duyarlı gizli spoiler. Yolda arkasına takılıp da spoiler’ın açılışına denk gelirseniz modern otomotiv tarihinin en göz alıcı şovlarından birini izliyor olacaksınız.

Görüntülenen araç, piyasaya çıkacak modelin ancak ana hatları hakkında fikir verebilecek nitelikte bir test beygiri. O nedenle 911 modelinden idareten alınıp arkasına tutturulmuş gibi duran tampon ve altındaki çirkin kapağı görmezden gelebiliriz.

Güncel Cayenne ve güzel arka tamponu.

Fotomuhabirin aktardığı bir detaysa kesinlikle dikkate değer: Araç önünden sessizce geçip gidivermiş. Buradan bir hibrit versiyon beklememiz gerektiğini anlayabiliriz. Detroit fuarında henüz tanıtılmış olan Audi Q8 konseptinde de benzer bir hibrit sisteme yer verilmişti. Bunların hepsi “kardeş” modeller olduğu için Porsche’nin özgün bir istikamet çizeceğini düşünmek akılcı olmayacaktır.

Audi Q8’in ne menem bir araba olduğunu da buradan görebilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here