Ürünlerini lüksün zirvesi olarak tanıtmaktan çekinmeyen RollsRoyce, yeni model serisini tanıtmasına kısa bir süre kaldığını duyurmuşken, otonom sürüşten şoförsüz limuzin kavramına geçiş niteliği taşıyan konsept aracı 103EX’i özel bir etkinlikte tanıttı.

Bir şov aracı ama üzerindeki teknik, kabindeki tarz yeni modelde karşımıza çıkabilir. Daha az değerli malzemelerin teknolojik eda ile olduğundan pahalı gösterilmesi bu arabanın asıl amacı. El işçiliği, zanaat eseri üretim malesef geçmişte kalırken fonksiyonellik mazeretine bürünmüş minimalist tasarım karlılığı arttırma yönünde atılmış büyük bir adım.

Yeni model üretilmeden önce bir ağız yoklama çalışması, kuvvetle muhtemel hibrid olacak ve otonom sürüş ekipmanıyla donatılacak Phantom halefi için gün saymaya devam ediyoruz.

rolls-royce-vision-next-100-is-an-autonomous-electric-chariot-for-joneses_26

4 YORUMLAR

  1. Her şeyi anladım da o tekerlekler ne alaka? Jant yerine öyle bir kaplama koymalarına hiçbir anlam veremedim. Arabalardan da pek anladığımı söyleyemem ama, aklıma pil koymak için gibi şeyler geliyor zorlayınca.

    OtoSeyir sitesi de hayırlı olsun bu arada. Açıldığına çok sevindim. YouTube’dan sonra burada da sizi görmek mutlu sona ulaştırdı sonunda 🙂

  2. Tekerleri dış kısımlarını kapatmak aerodinamik açıdan önemli mesela jant kapakları görüntüyü güzelleştirmek için değil keskin köşelerde havanın türbülansını önlemek için yapılıyor. Eski bazı araçlarda çamurluklar Tekerleri tamamen örtüyordu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here