Bir başka deyişle, boynuz kulağı geçti. Piyasamızda rağbet gören başarılı ATV modellerinden tanıdığımız Polaris firmasının büyük tur motosikleti vizyonu markası Victory, 2011 yılında Polaris’in mazisi 100 yılı aşan Indian markasının isim hakkını satın alması ve aslına uygun şekilde diriltmesiyle nispeten modern görünümlü lüks modellerin markası haline getirildi.

’98 yılında piyasaya çıkan ilk Victory V92C

Kulağa öyle gelmese de, üzerinde konumlandırılmaya çalışılan marka ismi efsane Indian ismi olunca bu lüks konumlandırma bir nevi tenzil-i rütbe haline geldi ve kısa sürede satış rakamlarının düşmesi Victory isminin yaşatılmasını gereksiz hale getirdi.

Polaris Minesota merkezli bir Amerikan firması ve Victory ismini özlemeyeceğimizi garanti ederek bütün yatırımı Indian kartelası ile otomobile göz kırptıkları Slingshot modellerine vakfedeceklerini duyurdu.

Üç tekerlekli fakat otomobil benzeri sürüş hissi sunan Slingshot çok ilgi çekici ve pazarlamacıların yüzünü güldürüyor.

Hal-i hazırda bir Victory motosiklet sahibi iseniz de tasalanmanıza mahal yok. Zira Polaris’in resmi duyurusuna göre 10 yıl daha servis ve yedek parça sıkıntısı yaşamayacaksınız. Victory ile yakın zamanda sonlandırılan Amerikan marka logolarına Mercury, Plymouth ve Pontiac’ın ardından bir yenisi daha eklenmiş oldu…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here