Opel’in 2017’de müşterileri ile buluşturacağı, daha önceden kompakt MPV sınıfında Meriva ismiyle andığımız, şimdi ise B segmenti crossover modeli olarak anacağımız Crossland X’in tanıtımı 1 Şubat’ta Berlin’de gerçekleşti. Etkinlikte konuşan Opel CEO’su Karl-Thomas Neumann “Mokka X ile B SUV segmentinde Avrupa genelinde zirveye oynuyoruz. Yeni Crossland X’in de gelmesi ile birlikte markamızın segmentteki başarısı daha da artacak. Yeni modelimiz, bu sene pazara sunacağımız diğer crossover modelimiz Grandland X ile daha da hız kazanacak büyük model atılımımızın bir parçası” demiş.

Opel’in 2020’ye kadar 29 yeni model ve 17 yeni motor sunacağı büyük ürün atılımı kapsamında meraklıları ile buluşturacağı Crossland X, ülkemizde ise Temmuz 2017’de satışa çıkacak.

Opel’in yeni crossover modeli Crossland X’te, 1990’lardan günümüze kadar yollarda gördüğümüz Fransız icadı MPV modellerin evrimine kayıtsız kalınmamış; yerden yükseltilmiş gövde, büyük ölçülü lastikler, geniş çaplı lastik davlumbazları ile SUV tarzı görünüm aldatmacası (aldatmaca derken, göz yanılsaması da diyebiliriz) yaratılmaya çalışmış.

Astra K neslinde tanıştığımız Full LED farlara sahip sürüşe duyarlı geliştirilmiş ön farlar(AFL), head up display ve 180 derecelik panoramik geri görüş kamerası, geliştirilmiş park desteği sistemi, yaya tespit özellikli ön çarpışma uyarı sistemi bu modelde de tercih edilebilecek opsiyonlar listesine dahil edilmiş.

Yeni Crossland X aynı zamanda Opel’in standartlarına uyumlu şekilde Apple CarPlay ve Android Auto destekleyen geniş 8 inç’e kadar opsiyonel olarak alınabilen renkli dokunmatik ekranlı IntelliLink bilgi-eğlence sistemine de sahip.

Modelle ilgili donanım ve fiyat bilgileri geldiğinde aktarıyor olacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here