2005 Skoda Yeti

Çek üreticinin kompakt SUV, crossover sınıfına ilk adımını temsil eden Yeti’nin hem biz otomobil severlerin hem de Škoda’nın gözünde önemli ve ayrı bir yeri var. Cenevre 2009’dan bu yana sekiz yılda epey yol arşınlayan modelin değişim vakti geldi ve yine bir Cenevre fuarı öncesi ayak seslerini duymaya başlıyoruz.

Markanın yöneticisi Bernhard Maier’in yakın zamanda AutoExpress‘te yer alan demecinde “Yeni nesil bir Yeti’nin geleceği sürpriz değil. Hali hazırda geliştirme aşamasında, oldukça güzel görünüyor ve markamızın yeni ürünleriyle büyük uyum sağlıyor” demiş.

 Ortaya çıkan kurgusal görsellerde Yeti’nin neye benzeyeceğine dair gözümüzde bir şeyler canlandırılmaya çalışılmış. VAG’ın ana kaidesini oluşturan MQB platformunu paylaşacak otomobilin gövde ölçüleri daha çok Yeni Tiguan’a yakın olacağa benziyor. Zaten Ateca ve Kodiaq modelleriyle daha geniş arka yaşam alanı ve bagaj hacmi sunuluyorken, yeni Yeti’de muhtemel odak noktası ilk nesildekine benzer “zevkli” sürüş dinamikleri olacaktır.

Bu yıl Cenevre’de sürpriz bir konseptini veya tamemen üretime hazır halini beklediğimiz yeni Yeti ile ilgili gelişmeleri aktarıyor olacağız.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here